GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Stop 3901861
*
nr 390 1861
Stop
Keramik, 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 13:56:24
1
150 kr
12/12 15:46:00
2
200 kr
12/12 15:58:53
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik sejdel sejdlar stop stånka stånkor
-
6317 Dörrstopp
Hästar, ett par. Järn. Vikt: ca 2,7 kg/st. Längd: ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:44
-
6710 Fåtölj
Ire Möbler, Josefin Alpii, "Dormi", ben i ljust tr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:54
*
Stop
nr 390 1861
Stop
Keramik, 1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 13:56:24 | 1 | 150 kr |
| 12/12 15:46:00 | 2 | 200 kr |
| 12/12 15:58:53 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik sejdel sejdlar stop stånka stånkor
-
6317 Dörrstopp
Hästar, ett par. Järn. Vikt: ca 2,7 kg/st. Längd: ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:44 -
6710 Fåtölj
Ire Möbler, Josefin Alpii, "Dormi", ben i ljust tr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:54



